Blog

Ev Dekorasyon ürünleri-Home Decorative Accessory

Zevkinize hitap eden ev dekorasyon ürünleri

Sanal Gerçeklik-Virtual Reality 9DVR

Sanal gercekligi tam manasi ile yasatan 9DVR Sanal gerceklik sinemasi gunumuzun populer eglence ekipmanlari arasinda, 


Çin den ithalata başlarken

 

Çin den İthalat Yaparken Nelere Dikkat Edilmelidir?

İthal edilmesi düşünülen ürünün Gümrük Tarife İstatistik Pozisyon (G.T.İ.P) numarasını tespit etmek suretiyle ürünün tabi olduğu kota, kısıtlama, vergi vb. belirlemek  öncelik taşımaktadır Bu işlemler için bir gümrük müşavirinden destek alınması uygun görülmektedir. Ancak ön bilgi için Dış Ticaret Müşavirliği (www.dtm.gov.tr) ve İgeme (www.igeme.org.tr) web sayfalarından ve yayınlarından vergi oranı ve mevzuat konusunda bilgi alınması mümkündür.

İthal edilmesi düşünülen malın iç pazarda satılabilirlik analizi ve fizibilitesini yapmak önem taşımaktadır. (Örn. Rakip ürünlerle karşılaştırma, kar-zarar hesapları)

Öncelikle malın yurda getirilmesi sürecinde ortaya çıkacak maliyeti iyi hesaplamak gerekmektedir. Ödenmesi gerekebilecek vergi, nakliye gümrük komisyon masrafları net olarak ortaya konmalı ürünün maliyeti ona göre hesaplanmalıdır.

Ürünün tedarik eden firma ile bağlantıları sonuçlandırmadan önce söz konusu malın yurda girişi konusunda kota, yasak vb. kısıtlamaların olup olmadığını araştırmak gereklidir. Örneğin Uzak Doğu menşeli ürünlerin bir kısmında kota ya da telafi edici vergi uygulaması söz konusu olabilmektedir.

Malı yurda sokmak için tabi olunan izinler olup olmadığını araştırmak, varsa bu çerçevede ön hazırlık yapmak çok önemlidir. Ürüne bağlı olarak belli standartlara uygunluk konusunda mevzuat araştırması yaparak ilgili kuruluşlardan onay alınması işlemleri takip edilmelidir.

Yurtdışında düzenlenen fuarları ziyaret etmek ve ihracatçılarla temas kurmak, pazar araştırması yapmak ürün tedariki için önem taşımaktadır.

İthalat için gerekli finansman kaynaklarına sahip olunduğundan emin olmak gerekmektedir. Çünkü yurt dışından ilk kez ithalat yaparken genel olarak satıcılar ürün bedelini peşin olarak almayı tercih etmektedirler. Bu durumda ithalat sonrası malın yurt içinde satılması ve tahsilat yapılması süreci daha uzun olduğundan finansman sıkıntısı çekilebilmektedir.

Çin den toptan bijuteri

 Bijuteri denince akla ilk gelen sehir çinin yiwu şehridir.Yiwu bijuterinin toptan alımının yapıldığı bir şehir olmakla birlikte tüm toptancıların ve parekende sektöründeki firmaların uğrak noktasıdır.Geniş ürün yalpazesi ve özel dizaynlarla göz kamaştıran takıları yaptırabiliyorsunuz buda yapacağınız tiçareti çok verimli kılan etkenlerden basinda geliyor.Bijuteri sektöründeki firmaların zaman kaybetmeden bu şehri bizim rehberliğimiz eşliğinde ziyaret etmesi firmaniza fayda sagliyacaktir.Firmamız özel dizayn çalışmaları  sizlere güzel fikirler verecektir.Özellikle toka konusunda  çeşitlilik arzeden bu pazar, tokanın miliyonlarca çeşidini size sunacaktir.Bunun yanında gümüş yüzük ve küpelerdeki o ihtişamlı modeller dikkatiniz cezbedecek.Bununla birlikte kolyeler dikkat çekecek ve güzel bir takım oluşturacaksınız.Magazanızın vitrinine koyacağınız bu birbirinden güzel takıların insanlar tarafından beğenilmesi ve satışlarınızın beklediğinizden daha iyi olması  burayla yaptığınız doğru ticaretim eseridir.Biz Akasya Danışmanlık olarak sizlere fırsat kapılarının anahtarını veriyoruz bu sektörle alakalı bilği almak istiyorsanız hiç zaman kaybetmeden bize ulaşın size en kestirme yolda sizlere rehber olalım  

Çin den toptan bijuteri ithalatı yapmak isteyen ithalatcı firmaları direk üretici firmalar ile buluşturarak kaliteli ürünu uygun  fiyata almalarıni saglıyoruz. Çin denithalat adresiniz Akasya Danışmanlik 

Fotograf Cercevesi

Ozel dizaynli fotograf cercevelerini sizlere sunuyoruz, ithal etmek istediginiz fotograf cercecelerini sizin adiniza ithalini gerecklestirebilirz, 

Hediye Adresim

Cin den hediyelik urun ithal etmek isteyen musterilerimizi direk uretici fabrikalarla bulusturuyoruz.

Çin den ithalat

Çin den ne ithalat yapmak isteyen siz müşterilerimizin öncelikle yapması gerekenleri şu şekilde siraliyabiliriz, İlk adım olarak çinden ithalat yaparken sizlere danışmanlık yapabilecek ithalat ihracat konusunda deneyimli danışman bir firmaya ihtiyaç duyacaksınız, eğer firmamız ile çalışmayi dusunuyorsaniz endişelenmeye hic gerek yok ilk adımı çok rahat bir şekilde atmış olacaksınız. İkinci adım olarak yapmanız gereken Çin den ithal etmek istediğiniz ürünlerin listesini yapmanız, bu devrede biz sizlere tecrübeli olduğumuz bölümler ile alakalı yardımcı olacağız, sizlere urunleri ve bu urunler  hakkindaki puf noktalari sunacagiz. Eğer siz çin den ithal edeceğiniz ürünü belirlediyseniz belirlediginiz urunler ile alakali ürünlerinizin araştırmasını yapıp  1 hafta içinde detaylı rapor sunuyoruz, sonrasında şiparişi ve fabrikayi  belirliyorsunuz, biz belirlenen fabrikaya ilk kontrole gidiyoruz bu kontrolde fabrikanın güvenirliğini tespit ediyoruz ve fabrikanın ciddiyetimizi görmesini sağlıyoruz ,güven teşkil ettiğine inandığımızda şiparişinizi avukatimizin hazirladigi sozlesme dahilinde geçiyoruz, Üretim basladiktan sonra  ara bir kontrole daha gidip durumu resimli olarak raporluyoruz son kontrole hem urunleri tam manasi ile kontrole hemde konteyner yüklemesine gidiyoruz yüklemeyi haziladigimiz plana gore yapıyoruz ve sizlere resim ve video halinde dosya sunuyoruz.Yuklememiz gerceklesmis ve urunleriniz sorunsuz yola cikmis oluyor.Unutmayiniz ki Çin den herkes ürün ithal edebilir önemli olan istediğiniz ürünün size düzğün bir şekilde  gelmesidir.Çin den ithalat riskini bizimle sıfıra indirebilirsiniz.Daha detayli bilgi almak icin bizimle iletisime gecebilirsiniz.

İLETİŞİM BİLGILERIMIZ
TEL:+86 137 324 468 11
E-MAIL: Bu e-posta adresi spam robotlarından korunuyor. Görebilmek için JavaScript etkinleştirilmelidir.
SKYPE:akasyachina